הסיפור שלנו…

זה התחיל לפני עשור, אנחנו שני אחים בשנות ה-20 לחיינו אז, גרנו בת”א וקבענו לאכול במסעדה אסיאתית בעיר שתמיד אהבנו לאכול בה. במהלך הסעודה אני אומר לאחי ” בא לי שתהיה לי מסעדה כזו! אח שלי מחייך ואומר: “בינתיים אתה יכול רק לחלום על זה”. מכאן הכל התחיל! החלטנו להגשים את החלום ולהקים מסעדה אסיאתית במגזר. אזרנו רצון, כוח ובעיקר אומץ והתחלנו במסע העשייה להגשמת החלום. 
החלום התגשם! ובשנת 2017 הקמנו את CHINAZA, המסעדה האסיאתית בכפר קרע. השם הוא בעצמו סיפור. נספר בקצרה. כששאלנו, גיששנו וחקרנו את הרעיון של מסעדה אסיאתית בחברה הערבית, הבנו שהסיבה שעדיין אין מסעדה כזו ושאף אחד לא העז לפתוח מסעדה אסיאתית היא, שהחברה הערבית שמרנית וקנאית למטבח שלה, שטעמיו וגיוונו מדהימים. לכן, התחושה היא שאין סיבה לנסות אוכל שונה ובמיוחד אוכל שעשוי מחומרי גלם שכמט ולא קיימים במטבח הערבי. בשל כך, בהתחלה החלטנו לעשות מיקס או Fusion בין המטבח האסיאתי לבין המטבח שהוא די מקובל ונפוץ וקרוב מבחינת טעמים לאוכל הערבי –המטבח האיטלקי .כשרצינו לבחור שם שיתאים לשני סוגי האוכל. הבחירה נפלה על השם CHINAZA שהיא בעצם סיני באיטלקית –Cinese. הרעיון של ה- fusion לא היה מאתגר דיו עבורנו, לכן החלטנו לקחת את האתגר עוד צעד קדימה ולחזור לרעיון המקורי מסעדה אסיאתית גרידא! השם היפה שבחרו נשאר. פשוט אהבנו אותו ממש! כמו כל דבר במסעדה גם העיצוב של המסעדה אנחנו עצבנו! בחרנו בעיצוב מודרני חדשני המשלב עץ אלון בצבע טבעי עם צבע שחור שמוסיף עוד יוקרה. בר ארוך שמאפשר לסעוד לראות איך האוכל מוקפץ בווק מולו ומהווק לצלחת שלו. ממש הצגה עם סוף מושלם! .
המסעדה שלנו מגישה אוכל אסיאתי בלתי מסורתי! כן כזה המתאים לתרכובת האוכלוסייה שחיה כאן ,אוכל מגוון, איכותי העשוי מחומרי גלם איכותיים ומנות מכל מדינות המפה המזרח אסיאתית. מהסושי היפני בצפון לאגרול הקוריאני, הסינית הקלאסית, האורז הווייטנאמי, הרחק שם מזרחה לסלט הפיליפיני ובחזרה לתאילנדית הירוקה עד המנה הקשמירית בדרום ועוד הרבה מנות אחרות. בקיצור אוכל מכל מדינות המזרח הרחוק. ואם חשבתם שזה הכל, אז לא! הקפה האיטלקי המשובח, הכנאפה המסורתית והקינוחים האירופים, הברולה בננה והברד פודינג הם בהחלט סיום מתוק ומיוחד לחוויה קולינארית משולמת במחיר המתאים לכל כיס.